Co je závislost?

Alkohol, droga, prášky, automaty, zprvu nejspolehlivější přátelé a důvěrníci, ukázaly svou pravou, nefalšovanou tvář. Zpočátku lákavé a pravidelně přicházející poživačné uvolnění se proměnilo v ďábelskou lest plnou zloby. Otevřená náruč pochopení, hřejivého a něžného chlácholení se nečekaně změnila v ďábelský chlad a vydírání. Z otevřené a vstřícné náruče vysunula chapadla závislost, ta nenasytná pijavice, a těsným obětím sevřela a tím si i pojistila věrnost touhy po slasti, kterou nelze ovládnout. (M. Plocová, Ledové stopy zapomnění).

Začněte řešit svoje problémy.
Kontaktujte mě, ráda vám s nimi pomohu.

Poskytuji komplexní odbornou poradenskou a terapeutickou péči v oblasti závislostí na alkoholu, marihuaně, drogách, patologickém hráčství, moderní technologii i dalších projevech nezdravého způsobu života, které  se postupně vyvinuly v závislost.

K řešení problému závislosti přistupuji z jiného úhlu pohledu, než v klasických ústavních léčbách. Nestandardní model komplexní péče, který nabízím, je postaven na základech vlastních zkušeností, odborném a lidském přístupu.

Překonání závislosti Překonání závislosti

Závislost může skrývat hlubší a závažnější problémy

Závislost je onemocnění lidské duše i těla. Ženy a muži, kteří k nám přicházejí se závislostí, si ještě zdaleka neuvědomují, že za závislostí jsou ukryté další problémy, které v životě neřešili. Teď, v akutním stadiu závislosti, si je neuvědomují. Kdysi možná tyto problémy nechtěli vidět, odmítali si je připustit, snažili se je přehlížet.

Pak našli útěchu v konzumaci své návykové látky nebo v jiném závislostním chování. Vnitřní bolest se zdála mírnější, někdy i na chvíli odezněla. Neřešené problémy se nevytratí, naopak rostou. Nabalují na sebe problémy další a vzniká tak bludný kruh. S konzumací návykové látky nebo žitím v okleštění návykového chování se problémy dvojnásobí.

Monika Plocová, terapeutka

„Neřešené problémy se nevytratí, naopak rostou. Nabalují na sebe problémy další a vzniká tak bludný kruh. S konzumací návykové látky nebo žitím v okleštění návykového chování se problémy dvojnásobí. V rámci léčebného programu 33 dní se společně s klientem dostáváme k jádru problémů, od kterých uniká k návykové látce nebo návykovému chování. Můj přístup je odlišný od přístupu psychiatrických léčeben, i když obsahuje některé jeho systémové prvky.“

- Monika Plocová, terapeutka

Pomůžeme vám překonat všechny typy závislostí

Závislost na alkoholu

Mnozí lidé sahají po alkoholu jako po prostředku, který jim navodí příjemný pocit klidu a uvolnění. Hranice, kdy člověk upadne do závislosti křehká.

Závislost na návykových lécích

Počátky závislosti na lécích bývají nenápadné a někdy dokonce překvapivé.

Drogová závislost

Drogová závislost je abnormální až patologický stav vyvolaný častým užívaním drog.

Závislost na automatech

Závislost na hracích automatech se objevuje postupně a v závislosti na mnoha faktorech. Únik z reality a touha po něčem novém jsou jedni z nich.

Potřebujete pomoci s léčením vaší závislosti? Kontaktujte mě!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Přehled novinek

09 09/2016

Abstinence je přednost

Alkoholismus u žen má jiná specifika než u mužů. Adiktoložka Monika Plocová se této problematice věnuje v rozhovoru na Žena.cz.

Celý článek

08 09/2016

Moje cesta k pomoci lidem...

  Mrkněte se..   stopáž 3:15    

Celý článek

Proč si přijít pro pomoc právě ke mně?

  • individuální, odborný a lidský přístup                      
  • investice do vašeho vlastního zdraví
  • rychlost léčby a zkušenost s jejím vedením
  • anonymita
  • intenzita terapeutického procesu

Kontaktujte mě

Mapa

Dům Moniky Plocové
Rektorská 50/52, Praha 10 - Malešice, PSČ 108 00,

Tel.: +420 775 955 004

Mapa

Centrum Moniky Plocové
Jeremenkova 304/55, Praha 4 - Podolí,
PSČ 147 00,

Tel.: +420 775 955 004

 

Jsme nestátní nezdravotnické zařízení.

Klient si hradí terapeutický pobyt sám ze soukromých finančních prostředků.

najdete mě i na facebooku

Pokud se vám náš unikátní projekt líbí a rádi byste naší činnost podpořili, budeme rádi za jakoukoli darovanou finanční částku. Bude použita ve prospěch klientů domu a naše stálé zkvalitňování služeb pro lidi, kteří nás potřebují... Děkujeme.

Náš účet je veden u Raiffeisen BANK č. 7148415001/5500

© 2016, Monika Plocová – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑