Co je závislost?

Alkohol, droga, prášky, automaty, zprvu nejspolehlivější přátelé a důvěrníci, ukázaly svou pravou, nefalšovanou tvář. Zpočátku lákavé a pravidelně přicházející poživačné uvolnění se proměnilo v ďábelskou lest plnou zloby. Otevřená náruč pochopení, hřejivého a něžného chlácholení se nečekaně změnila v ďábelský chlad a vydírání. Z otevřené a vstřícné náruče vysunula chapadla závislost, ta nenasytná pijavice, a těsným obětím sevřela a tím si i pojistila věrnost touhy po slasti, kterou nelze ovládnout. (M. Plocová, Ledové stopy zapomnění).

Začněte řešit svoje problémy.
Kontaktujte mě, ráda vám s nimi pomohu.

Poskytuji komplexní odbornou poradenskou a terapeutickou péči v oblasti závislostí na alkoholu, marihuaně, drogách, patologickém hráčství, moderní technologii i dalších projevech nezdravého způsobu života, které  se postupně vyvinuly v závislost.

K řešení problému závislosti přistupuji z jiného úhlu pohledu, než v klasických ústavních léčbách. Nestandardní model komplexní péče, který nabízím, je postaven na základech vlastních zkušeností, odborném a lidském přístupu.

Překonání závislosti Překonání závislosti

Závislost může skrývat hlubší a závažnější problémy

Závislost je onemocnění lidské duše i těla. Ženy a muži, kteří k nám přicházejí se závislostí, si ještě zdaleka neuvědomují, že za závislostí jsou ukryté další problémy, které v životě neřešili. Teď, v akutním stadiu závislosti, si je neuvědomují. Kdysi možná tyto problémy nechtěli vidět, odmítali si je připustit, snažili se je přehlížet.

Pak našli útěchu v konzumaci své návykové látky nebo v jiném závislostním chování. Vnitřní bolest se zdála mírnější, někdy i na chvíli odezněla. Neřešené problémy se nevytratí, naopak rostou. Nabalují na sebe problémy další a vzniká tak bludný kruh. S konzumací návykové látky nebo žitím v okleštění návykového chování se problémy dvojnásobí.

Monika Plocová, terapeutka

„Neřešené problémy se nevytratí, naopak rostou. Nabalují na sebe problémy další a vzniká tak bludný kruh. S konzumací návykové látky nebo žitím v okleštění návykového chování se problémy dvojnásobí. V rámci léčebného programu 33 dní se společně s klientem dostáváme k jádru problémů, od kterých uniká k návykové látce nebo návykovému chování. Můj přístup je odlišný od přístupu psychiatrických léčeben, i když obsahuje některé jeho systémové prvky.“

- Monika Plocová, terapeutka

Pomůžeme vám překonat všechny typy závislostí

Závislost na alkoholu

Mnozí lidé sahají po alkoholu jako po prostředku, který jim navodí příjemný pocit klidu a uvolnění. Hranice, kdy člověk upadne do závislosti křehká.

Závislost na návykových lécích

Počátky závislosti na lécích bývají nenápadné a někdy dokonce překvapivé.

Drogová závislost

Drogová závislost je abnormální až patologický stav vyvolaný častým užívaním drog.

Závislost na automatech

Závislost na hracích automatech se objevuje postupně a v závislosti na mnoha faktorech. Únik z reality a touha po něčem novém jsou jedni z nich.

Potřebujete pomoci s léčením vaší závislosti? Kontaktujte mě!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Přehled novinek

11 08/2016

Odhalujeme metody a faktory úspěchu Domu Moniky Plocové

Dům Moniky Plocové zaznamenává překvapivé výsledky ve zbavení se návykových nemocí. Svými metodami léčby závislostí pomáhá najít klientům lepší cestu bez návykové látky.

Celý článek

07 08/2016

Ona a on

Zamyšlení...Proud života..Důležitost teď a tady...! Život je ten největší smysl. Čas..A je to pouze na nás, jak s naším časem naložíme...

Celý článek

Proč si přijít pro pomoc právě ke mně?

  • individuální, odborný a lidský přístup                      
  • investice do vašeho vlastního zdraví
  • rychlost léčby a zkušenost s jejím vedením
  • anonymita
  • intenzita terapeutického procesu

Kontaktujte mě

Mapa

Dům Moniky Plocové
Rektorská 50/52, Praha 10 - Malešice, PSČ 108 00,

Tel.: +420 775 955 004

Mapa

Centrum Moniky Plocové
Jeremenkova 304/55, Praha 4 - Podolí,
PSČ 147 00,

Tel.: +420 775 955 004

 

Jsme nestátní nezdravotnické zařízení.

Klient si hradí terapeutický pobyt sám ze soukromých finančních prostředků.

najdete mě i na facebooku

Pokud se vám náš unikátní projekt líbí a rádi byste naší činnost podpořili, budeme rádi za jakoukoli darovanou finanční částku. Bude použita ve prospěch klientů domu a naše stálé zkvalitňování služeb pro lidi, kteří nás potřebují... Děkujeme.

Náš účet je veden u Raiffeisen BANK č. 7148415001/5500

© 2016, Monika Plocová – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑